guitar

Pillimees Raen


"Ühe-mehe-bänd, see on ju mingi odav karaoke?"

Sellega on nii ja naa. Tõsi ta on, et kui tahta üksinda tantsumuusikat teha, siis ei pääse fonogrammide kasutamisest üle ega ümber. Edasine sõltub juba sellest, kui kandev roll fonogrammil on ja kas artist kohapeal ka midagi teeb. Mina mängin kõik oma saate- ja soolokitarripartiid n.ö otse ja samal ajal ka laulan. Selliselt musitseerida pole mul põrmugi igav ning usun, et seda tunneb ka rahvas saalis.

"Kui pikalt ma esinen?"

Kava pikkus on 3 x 40 ( või 4 x 30 ) minutit.

"Millist muusikat ma teen?"

Näiteks sellist, nagu võib vaadata-kuulata MUUSIKA lingi alt.

"Kas ma esitan pidudel ainult enda kirjutatud muusikat?"

Ei, laulan ikka muid tuntud hitte ka. Peamine, et oleks hea kuulata, kaasa laulda ja tantsida.

"Kas ma juubelitel ja pulmades ka esinemas käin?"

Jaa, ikka - see on pubides esinemise kõrval üks mu põhitegevustest.

"Kas ma näiteks laulatusel paar ilusat lugu kitarri saatel teeksin?"

Olen teinud ja teen alati suurima heameelega! Sellised ülesastumised on muusiku jaoks eriti teretulnud, sest saab oma tavapärasest mullist välja.

"Kas ma Kuressaarde ka esinema tuleksin?"

Vastan ausalt - Tartust Kuressaarde on üsna pikk maa tulla, minu jaoks tähendab see hulka lisatööd ja seega Teie jaoks lisakulutusi. Aga kui on vaja, siis tulen.

"Kas ma vajadusel mõne sooviloo ka ära õpin?"

Annan oma parima. Tuleb aga arvestada, et kui see soovilugu peaks olema tantsitav, tähendab see vastava fonogrammi valmistamist ja sellega on mul omajagu tööd.

"Mida ma peopaigas vajan?"

Tasast pinda, kus on mõned ruutmeetrid vaba ruumi. See ei tohiks paikneda talvisel ajal otse välisukse kõrval või suveperioodil õhukonditsioneeri all. Hea oleks ka, kui ma saan pillid üles panna selliselt, et nende vahelt keegi teine peale minu läbi kõndima ei pea. Kui pidu toimub õues, siis on mulle hädavajalik katusealune või telk, mis varjab ka külgedelt ja tagant. Muus osas aga - kõik muusika tegemiseks tarvilik on mul endal kaasas ja kohapeal vajan vaid üht seinakontakti 230 voldiga. Kui voolu saab kaugemalt kui 5 meetrit, oleks hea, kui ma seda ette tean.

"Kas ma lisaks õhtut ka juhin?"

Ei, olen bänd. Püüan teha ühte asja, aga korralikult. Aga jaa, juubilari tervitan ikka, kohe mitme lauluga! :-)

"Kas ma pakun ka peo üldist helindamist?"

Sobilik vahe- ja taustamuusika on mul vajadusel alati olemas. Kui Teie sündmusel on ka teisi esinejaid ning nad sooviksid kasutada minu helitehnikat, siis palun kindlasti juba peo planeerimisel selles osas minuga läbi rääkida.

"Kas ma jaanitulel ka esinen?"

Aus vastus on - mitte eriti hea meelega. Ühe-mehe-bänd, ükskõik, kui tubli ta ka pole, sobib paremeni siseruumidesse. Aga olen esinenud, kui on tegu olnud pigem väiksema peoga või on korraldaja poolt suur ja võimas helitehnika olemas.

"Millal peaks pillimehe ära broneerima?"

Kasvõi kohe, kui Teie peokuupäev on paigas ja soov on just mind esinema kutsuda. Kui juhtub, et mina olen juba lukus, oskan vähemasti soovitada mõnd oma asjalikku kolleegi.

"Olen ma mõne albumi ka välja andnud?"

Ei ole. Olen eelkõige peomuusik. Seega, tulge mu pidudele - võite olla kindel, et albumi salvestamise arvelt kokkuhoitud aja, raha ning energia olen ma investeeritud oma esinemistesse.

"Üht-teist jäi veel segaseks - kas mulle kirjutada või helistada tohib?"

Mitte mingil juhul! :-)