Genelec 8020 DPM - stuudio-monitorid

Kunagi sai endale ostetud stuudio-monitorid Adam Audio T5V. Hinnalt küll pigem odavamad, aga tookord oli monitore ruttu vaja ning polnud südant liiga palju kulutada. Pealegi olid arvustused netis üsna positiivsed.

Peagi siiski selgus, et seda odavust on nende helis kuulda. Raha oli aga juba kulutatud ja nii ma neid siis kasutasin, aegajalt ikka mõeldes, et peaks need millalgi välja vahetama. Mõtteks see aga jäigi.

Nüüd aga juhtus, et ühe neist power-nupp läks katki ja see oli nagu märk kõrgemalt poolt, et vaja on muutusi.

Ja muutused tulidki, uute Genelec 8020 DPM monitoride näol.

Genelec on Soome firma, väga tuntud nimi kvaliteetsete audio-lahenduste maailmas. Ka mulle oli see varasemast juba tuttav ja näiteks raadios kasutame samuti selle firma monitore.

Genelec 8020 DPM, millised mina ostsin, on aktiiv-monitorid, mille korpus on sarnaselt teiste Geneleci monitoridega tehtud metallist.

Woofer on neil 4 tolline. Kaalusin pikalt, millise wooferiga võtta. Valikus oli suuremaid ja ka üks väiksem mudel, mille woofer on 3".

Suurema wooferiga monitorid edastavad mõistagi basse paremeni, aga on kallimad. Lisaks eeldavad need suuremat ruumi ja kuulamist valjemal helinivool. Minu projekt-stuudio on aga pigem väike ja mitte just ideaalselt summutatud, seega tekitaks valjult kuulamine pigem segavaid resonantse ja peegeldusi. 

Pealegi on Geneleci mudelivalikus ka sobilik sub-woofer, juhuks, kui kunagi peaks siiski tekkima soov süsteemi laiendada. 

Aga mida siis Genelec 8020 DPM monitoride kohta öelda?

Nagu pildilt näha, on need sümpaatsed pupsikud. Elemendid on kaitstud metall-võrega ning ka tagaküljel on kõik ühendused ja nupud peidus. Näiteks transportimisel midagi kogemata ära lõhkuda või paigast ajada on võimatu.

Genelec annab kaasa ka kummist alused, mis summutavad vibratsiooni ning mille abil saab sättida monitorid õige nurga alla.

Lisaks erinevatele heli peen-häälestus võimalustele on neil monitoridel ka funktsioon, et kui mõnda aega signaal puudub, lähevad monitorid stand-by peale. Ja vastupidi, kui paned muusika mängima, lähevad ka kõllid tööle. Mina seda ei aktiveerinud ja tõtt-öelda jätsin ka kõik muud filtrid off-asendisse. Sest sound on ka niisama igati puhas ja konkreetne. Paberite järgi on bassi kasutatav osa kuni 62 Hz, aga test näitas, et teatavate mööndustega isegi kuni 52 Hz. Sealt edasi on küll vaikus, aga eks seda osa saab vajadusel kontrollida kõrvaklappide ja visuaalse analüsaatoriga.

Eelmine
Strandberg Sälen - kitarr
Järgmine
K&M - monitori alused

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: