"Ühe-mehe-bänd, see on ju mingi odav karaoke?"

Nii ja naa. Tõsi ta on, et kui tahta üksinda tantsumuusikat teha, siis fonogrammide kasutamisest ei pääse. Edasine sõltub sellest, kui kandev roll fonogrammil on ja kas artist kohapeal ka midagi teeb. Mina mängin kõik oma saate- ja soolokitarripartiid n.ö otse ja samal ajal ka laulan. Selliselt musitseerida pole mul põrmugi igav ning usun, et seda tunnetab ka rahvas saalis.

"Kui pikalt ma esinen?"

Kava pikkus on 3 x 40 ( või 4 x 30 ) minutit.

"Millist muusikat ma teen?"

Näiteks sellist, nagu saab vaadata-kuulata siit.

"Kas ma esitan ainult enda kirjutatud muusikat?"

Ei, laulan ikka muid tuntud hitte ka. Peamine, et oleks hea kuulata, kaasa laulda ja tantsida.  

"Kas ma n.ö erapidudel ka esinemas käin?"

Jaa, ikka, see on üks mu põhitegevustest.

"Kas ma näiteks laulatusel paar ilusat lugu akustilise kitarri saatel teeksin?"

Olen teinud ja teen alati suurima heameelega! Sellised ülesastumised on muusiku jaoks eriti teretulnud, sest saab oma tavapärasest mullist välja.

"Kas ma Kuressaarde esinema tuleksin?"

Tartust Kuressaarde on mul üsna pikk maa tulla, seega pean arvele lisama omajagu sõidukulu. Aga vajadusel ikka tulen, muidugi.

"Kas ma mõne sooviloo ka ära õpin?"

Annan oma parima. Tuleb aga arvestada, et kui see soovilugu peaks olema tantsitav, tähendab see vastava fonogrammi valmistamist ja sellega on mul omajagu tööd.

"Mida ma peopaigas vajan?"

Tasast pinda, kus on mõned ruutmeetrid vaba ruumi. See ei tohiks paikneda talvisel ajal otse välisukse kõrval või suveperioodil õhukonditsioneeri all. Hea oleks ka, kui ma saan pillid üles panna selliselt, et nende vahelt keegi teine peale minu läbi kõndima ei pea. Kui pidu toimub õues, siis on mulle hädavajalik katusealune või telk, mis varjab ka külgedelt ja tagant. Muus osas aga - kõik muusika tegemiseks tarvilik on mul endal kaasas ja kohapeal vajan vaid üht seinakontakti 230 voldiga. Kui voolu saab kaugemalt kui 5 meetrit, oleks hea, kui ma seda ette tean.

"Kas ma lisaks õhtut ka juhin?"

Ei, olen bänd. Püüan teha ühte asja, aga korralikult. Aga loomulikult laulan ma tervitus-lugusid ja räägin laulude vahele muidu juttu ka. Tihtipeale polegi olnud vajadust eraldi õhtujuhi järele.

"Peol on esinejaid rohkem - kas nad saaksid kasutada minu helitehnikat, mikrofoni jne?"

Reeglina mul täiendavaid mikrofone, juhtmeid jms kaasas pole. Seega, andke mulle sellistest soovidest aegsasti teada. Sobilik vahe- ja taustamuusika on mul aga alati olemas.

"Kas ma jaanitulel ka esinen?"


Ühe-mehe-bänd, ükskõik, kui tubli ta pole, jääb suurtel lavadel minu arvates pisut nõrgaks, juba puht visuaalselt. Aga olen esinenud, kui on tegu olnud pigem väiksema peoga või siis sündmusel, kus on toeks ka teisi bände/artiste. 

"Millal peaks pillimehe ära broneerima?"

Kasvõi kohe, kui peokuupäev on paigas ja soov on just mind esinema kutsuda. Kui juhtub, et mina olen juba lukus, oskan soovitada mõnd oma asjalikku kolleegi. Neid leiab ka näiteks siit

"Olen ma mõne albumi ka välja andnud?"

Ei ole. Olen eelkõige peomuusik. Seega, tulge mu pidudele - võite olla kindel, et albumi salvestamise arvelt kokkuhoitud aja, raha ning energia olen ma investeeritud oma esinemistesse.

"Ühtteist jäi veel segaseks, kas mulle helistada või kirjutada tohib?"

Mitte mingil juhul! :-)